BAĞIŞ YAP

Vakıf Hakkında

Tarihçe

Örnek bir vakıf modeli oluşturmak ve gelecek nesillere hakikati kuşanan bir medeniyet tasavvurunu miras bırakmak için 53 gönüllü, 2013 yılında bir araya gelerek Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı'nı kurdu. Şeffaf, katılımcı olarak paydaşlarıyla daha sıkı iş birliği içinde olma azmi gösteren vakfımız, bu amaç doğrultusunda yaklaşık 25 farklı ülkenin öğrencilerine yönelik sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetleri düzenledi. Kurulduğu tarihten itibaren hayırseverlerin bağış ve katkılarıyla pek çok faaliyete katkıda bulunan vakfımız, salt kâr amacı gütmeden kurduğu ve yönettiği eğitim ve kültür kurumlarında önemli ilklere imza attı. Bütün bu çalışmalarının yanı sıra maddi ihtiyacı olan binlerce yetenekli gence eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak amacıyla burs verdi. 

Amacımız

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı'nın amacı, eğitim ve kültür alanlarında yönetimini üstlendiği kurumları, desteklediği projeleri ve düzenli programları aracılığıyla insanımızın gelişmesine maddi ve manevi olarak destek olmak; gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde iyiye ve doğruya örnek olmak, sürdürülebilir ve tekrarlanabilir modellerle insanlığa katkı sağlamaktır.

Misyon & Vizyon

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı'nın ana misyonu paydaşlarıyla birlikte çocuk, genç ve yetişkinler için eğitim faaliyetleri yapmaktır. Bu doğrultuda örnek bir eğitim ve öğretim kurumu olma çabasıyla insanlığa hizmet eden vakfımız; toplumsal sorumluluk bilincine sahip, erdemli, ahlaklı ve ideal sahibi bireylerin yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.