BAĞIŞ YAP

Hiçbir Şey Görüldüğü Gibi Değil ! - Murat Bahadır Akkoyunlu

1 Ocak 2022 Cumartesi Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı

MURAT BAHADIR AKKOYUNLU 14 aralık

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları, devlet aklıyla mı kuruldu? Kuruluşunu yakından takip eden birisi olarak Türk Devletler Teşkilatı kuruldu yani Yurtdışı Türkler Topluluğunu stratejik olarak başlangıçta kurmak devlet aklı mıydı?

Tabii ki evet. Yunus Emre de öyle. TİKA’da öyle. Bakın, Abdullah Gül Bey, İngiliz jenerasyonun himayedarı, Recep Tayyip Erdoğan’a şöyle hitap ediyor: “Erdoğan Türkiye’yi AKP ile yönetmiyor onun bir arka odası var.”

Abdullah Gül vallahi billahi doğru söylüyor, haklı. Ama Erdoğan’ın arka odası Türk devlet aklı elemanlarındandır.

Türk milleti kendisine yönelik iç ve dış tehditlerin farkında mı?

Vallahi, Türk milleti siyasilerinden daha çok farkında. Benim ofisim, sekreterim yok. Otobüs dolmuşla gezerim kafelerde dostlarımda buluşurum. Pazarlardan alışveriş yaparım. Dolmuş kuyruklarında beklerim. Sen bizim Ankara Altındağ Karapürçek mahallesinin dolmuş durağının değnekçisini bir tanısan. Sen onların buluşmalarına bir denk gelsen, var ya… Türk milleti, yani daha doğrusu Türk milletine mensup olmaya tercih edenlerin hepsi siyasilerden ve bürokratlardan çok daha yüksek bir oranda ve hassasiyetle her şeyin farkındalar. Erdoğan’ın seçimleri kazanmasının tek sebebidir.

Bunlar maaşları arttırıldığı için veya oğulları müdür yapıldığı için oy vermiyorlar Erdoğan’a... Ama Türkiye Ak Parti siyasilerinin birçoğu ve Erdoğan bürokrasisinin bir kısmında bu hassasiyet yok. Erkek olan beni çağırır, ben de dosyaları önüne korum. Dalga geçmiyorum. Çünkü 27 yıllık bürokrat hikâyem var.

Milletin, milli meselelerde doğru bilgilendirilmesi anlamında, Türk medyasına ne gibi görevler düşmektedir?

Türk medyası ne yapabilir? Sağı-solu, laik, anti-laik, Atatürkçü, padişahçı bu jargonları silsin atsın, kullanmasın. Atatürk, İslam, alevi-sünni üzerinden Türkiye de ki halkı çatıştırmak isteyenlere karşı gerçek nedir bunu ifşa eden adamları ve hanımları çıkartın, söz halkın olsun.